DATPOLShieldCYBERSECURITY AS A SERVICE
EN

CYBERBEZPIECZEŃSTWO JAKO USŁUGA · SOC + NOC

DATPOL Shield

Ciągła ochrona
Twojej organizacji.

Monitoring, wykrywanie zagrożeń, reagowanie i pentesty w jednym planie ochrony. Obejmujemy całą uzgodnioną sieć IT i OT — od komputerów i serwerów po VPN, routery, switche i infrastrukturę techniczną.

Monitoring automatyczny 24/7. Obsługa incydentów i czasy reakcji zgodnie z umową oraz SLA.

PRZYKŁADOWE DANE · DEMONSTRACJA
Próba nieautoryzowanego logowaniaWeryfikacja incydentu
10:24
Podejrzany adres zablokowanyPrzykład uzgodnionej reguły
10:22
Nowe urządzenie w sieciDo sprawdzenia przez administratora
10:18
Monitoring zdarzeń
24/7 automatycznie
Wykrywanie
cyberzagrożeń
Pentesty sieci
na starcie i cyklicznie
Ochrona sieci
i serwerów
Raporty
bezpieczeństwa
Reakcja według
uzgodnionych reguł
Wsparcie
ekspertów DATPOL

WSPÓLNY FUNDAMENT OCHRONY

Cztery kompetencje.
Jeden uzgodniony plan.

Cyberatak i awaria mogą wyglądać podobnie. SOC i NOC pracują na wspólnym kontekście; SIEM porządkuje dane, a XDR/MDR rozszerza detekcję i obsługę. Dobieramy zakres do środowiska, zamiast dokładać przypadkowe narzędzia.

SOC

Wykrywanie zagrożeń i prowadzenie incydentów. Łączymy alerty z kontekstem organizacji, oceniamy wpływ i uruchamiamy uzgodnioną reakcję.

Efekt: oceniony incydent, właściciel sprawy i udokumentowane działania.

NOC

Dostępność i kondycja infrastruktury: routery, firewalle, switche, Wi-Fi, Windows/Linux, NAS, backup, UPS, pomiary środowiskowe oraz łącza WAN, VPN i LTE.

Efekt: alarm awarii z kontekstem zależności i ścieżką eskalacji.

SIEM

Centralne logi z uzgodnionych źródeł, normalizacja i korelacja zdarzeń. Nadzorujemy też jakość danych, synchronizację czasu oraz przerwy w odbiorze.

Efekt: spójna historia zdarzeń i materiał do analizy oraz raportów.

XDR / MDR

Rozszerzona detekcja i zarządzana obsługa wskazań z komputerów, serwerów, tożsamości i poczty. Zakres zależy od wariantu, posiadanych licencji oraz potwierdzonych integracji.

Efekt: powiązanie sygnałów i reakcja w granicach nadanych uprawnień.

Jedna usługa może łączyć te warstwy albo zaczynać od wybranego zakresu. Integracje, licencje, retencję i obsługę zapisujemy w ofercie oraz umowie.

BIZNES

Chroń działanie firmy.
Nie tylko jej komputery.

Biuro, produkcja, oddziały i praca zdalna. Ten sam fundament obejmuje całą uzgodnioną sieć, tożsamości i krytyczne usługi — z priorytetami wynikającymi z wpływu na pracę firmy.

Dobierz ochronę dla firmy

JST / INSTYTUCJE / LCPD

Ten sam poziom uwagi.
Dodatkowa warstwa formalna.

Dla urzędów dochodzą wymagania dotyczące rozliczalności, organizacji obsługi, dokumentacji i zamówień. Rozpisujemy wsparcie KSC/NIS2, KRI, RODO, CSIRT oraz zakres dla CUW i jednostek podległych.

Poznaj Shield dla JST

Firmy z sektorów regulowanych również mogą podlegać rozbudowanym obowiązkom. Zakres formalny zawsze ustalamy dla konkretnej organizacji; sam status JST lub nazwa branży nie zastępują analizy.

WIDOCZNOŚĆ. KONTEKST. DZIAŁANIE.

Technologia, ludzie
i jasna odpowiedzialność.

Łączymy nadzór techniczny z analizą oraz uzgodnioną ścieżką reakcji. Wspieramy Twój zespół IT, porządkujemy priorytety i dokumentujemy działania.

01

Widzisz istotne zdarzenia

Porządkujemy logi i sygnały z uzgodnionych systemów. Łączymy powtarzające się alerty z ich kontekstem.

02

Reagujesz z planem

Ustalamy uprawnienia, kontakty i dopuszczone działania. Automatyczne blokady obejmują wyłącznie zatwierdzone scenariusze.

03

Masz konkretne priorytety

Czytelne raporty wskazują ryzyka, wykonane działania i rekomendacje do kolejnego etapu ochrony.

DATPOL SHIELD

Całe środowisko.
Zakres potwierdzony przed startem.

Zabezpieczamy całe sieci IT i OT: komputery, serwery, serwery VPN, routery, switche oraz pozostałe urządzenia w sieci. Każde urządzenie w uzgodnionym zakresie obejmujemy inwentaryzacją i nadzorem dobranym do jego roli oraz dostępnych integracji.

Pentesty na starcie i cyklicznie

Sieci i zdalny dostęp

Routery, switche, firewalle, Wi-Fi i serwery VPN. Nadzór nad ruchem, zdalnym dostępem, segmentacją i zmianami konfiguracji.

Serwery i komputery

Zdarzenia systemowe, istotne zmiany oraz stan zabezpieczeń objętych usługą.

Tożsamość i poczta

Nietypowe logowania, uprawnienia i sygnały związane z phishingiem — według dostępnych integracji.

IT, OT i IoT

Sterowniki, HMI, automatyka, urządzenia IoT, kamery, rejestratory i pozostały sprzęt sieciowy. Nadzór uwzględnia ciągłość procesów; metody i działania ustalamy dla konkretnej instalacji.

Dane i kopie zapasowe

Sygnały o stanie uzgodnionych zadań i dostępności usług. Testy odtworzenia określamy osobno.

Raporty i wymagania

Materiał do zarządzania ryzykiem i prac nad NIS2 oraz ISO/IEC 27001. Usługa nie jest certyfikacją.

PENTESTY W RAMACH USŁUGI

Sprawdzamy całą sieć.
Na starcie i cyklicznie.

DATPOL Shield obejmuje pentest całej sieci objętej usługą już podczas audytu początkowego. W trakcie współpracy powtarzamy testy według uzgodnionego harmonogramu, żeby wykrywać nowe słabości i sprawdzać skuteczność zabezpieczeń.

Cała sieć, jeden zakres

Routery, przełączniki, Wi-Fi, VPN, serwery, komputery, usługi WWW, kamery i urządzenia IoT. Ustalamy wszystkie lokalizacje, podsieci i dostępne perspektywy testu: od środka oraz od internetu.

Wykrywanie i potwierdzanie

Sprawdzamy podatności, stare oprogramowanie, błędy konfiguracji, segmentację, szyfrowanie i zabezpieczenia dostępu. Łączymy automatyczne skanowanie z ręczną weryfikacją i kontrolowanym potwierdzaniem możliwości wykorzystania luk.

Raport, który prowadzi do naprawy

Otrzymujesz opis podatności, dowody, priorytet ryzyka i konkretne zalecenia. Wskazujemy, co zaktualizować, przekonfigurować lub wymienić, również z powodu zakończenia wsparcia producenta.

Poprawki i kolejne testy

Po wdrożeniu zaleceń weryfikujemy poprawki w uzgodnionym zakresie. Cykliczne pentesty pozwalają wykrywać nowe ryzyka po zmianach urządzeń, usług i konfiguracji.

Przed testami uzgadniamy upoważnienie, pełny zakres sieci, harmonogram i wyłączenia. Metody dla OT, systemów alarmowych i urządzeń medycznych dobieramy do konkretnej instalacji. Próby mogące zakłócić pracę wymagają osobnego uzgodnienia. Częstotliwość pentestów i testów poprawek określa umowa.

KONKRETNE REZULTATY

Wiesz, co chronimy.
Widzisz, co trzeba poprawić.

Od rozpoznania środowiska do bieżącej obsługi: czytelny zakres, sprawdzone reguły, dokumentacja i priorytety. Współpracujemy z Twoim informatykiem oraz dostawcami aplikacji.

Mapa środowiska i pokrycia

Lista zasobów, właściciele usług, źródła zdarzeń oraz jawne braki widoczności. Nowe urządzenie ma trafić do przeglądu zakresu, a nie zniknąć między dostawcami.

Pentest i plan napraw

Test początkowy i cykliczne testy uzgodnionej sieci. Dowody, priorytety podatności, zalecenia i retesty; osobno wskazujemy sprzęt EOL wymagający decyzji o wymianie.

Raport dla IT i kierownictwa

Podsumowanie zdarzeń, przerw w nadzorze i wykonanych działań. Szczegóły dla administratora oraz lista decyzji, priorytetów i potrzeb inwestycyjnych dla osoby zarządzającej.

Odpowiedzialność i eskalacja

Właściciel systemu, kontakt podstawowy i zastępczy, dopuszczone działania oraz sposób potwierdzenia wykonania. Z góry wiadomo, kto przejmuje sprawę i co wymaga zgody.

CYKL OCHRONY DATPOL SHIELD

Ochrona rozwija się
razem z Twoją organizacją.

Pentest daje punkt odniesienia. Monitoring dostarcza bieżący kontekst. Kolejne testy sprawdzają, czy poprawki zadziałały i czy zmiany nie otworzyły nowych dróg ataku.

  1. 01

    Audyt

    Inwentaryzacja, analiza ryzyka i pentest uzgodnionej sieci.

  2. 02

    Wdrożenie

    Integracje, uprawnienia, testy i odbiór operacyjny.

  3. 03

    Monitoring

    Automatyczny nadzór 24/7 i kontrola jakości źródeł.

  4. 04

    Detekcja

    Korelacja sygnałów i ocena wpływu na organizację.

  5. 05

    Reakcja

    Eskalacja i działania w granicach uzgodnionego mandatu.

  6. 06

    Raport

    Oś czasu, dowody, wykonane działania i zalecenia.

  7. 07

    Doskonalenie

    Poprawki, retesty, przegląd EOL i nowe scenariusze.

Częstotliwość i metody pentestów, retesty oraz wyłączenia ustalamy w umowie. Systemy OT i usługi krytyczne wymagają dopasowania testów do bezpiecznych warunków pracy.

START / BUSINESS / ENTERPRISE

Ochrona dopasowana
do Twojej organizacji.

Wybierz punkt wyjścia do rozmowy. Ostateczny zakres, licencje, wolumen logów, retencję, pentesty i warunki obsługi potwierdzamy w indywidualnej ofercie.

Oblicz orientacyjny abonament

Shield Start

Monitoring i powiadomienia

Dla małych firm i biur

od 868,55 PLNnetto / miesiąc
  • Monitoring zdarzeń bezpieczeństwa
  • Analiza podstawowych zagrożeń
  • Powiadomienia o incydentach
  • Podstawowy monitoring dostępności NOC
  • Pentest sieci w audycie początkowym
  • Cykliczne pentesty sieci według harmonogramu
  • Raport podatności i zalecenia naprawcze
  • Raport miesięczny
  • Raporty przekazywane uzgodnionym kanałem
Wybieram Shield Start

Shield Enterprise

Indywidualny zakres ochrony

Dla samorządów i wielu lokalizacji

Wycena indywidualna
  • Wszystko z pakietu Business
  • Rozszerzone monitorowanie IT / OT / IoT
  • Integracja wielu lokalizacji
  • Dedykowane scenariusze detekcji
  • Indywidualne reguły i SLA
  • Wsparcie dokumentacji wymagań — indywidualny zakres
  • Opiekun techniczny, jeśli przewiduje umowa
Poproś o wycenę

Ceny początkowe netto; VAT zgodnie z obowiązującymi zasadami. Pentest początkowy i cykliczne testy są częścią uzgodnionej usługi, z określonym zakresem, metodami i harmonogramem. Rozszerzone licencje, długoterminowe archiwum, dokumentacja JST i niestandardowe SLA wymagają wyceny; kalkulator nie zakłada ich automatycznego wliczenia.

ZAPLANUJ BUDŻET

Ile może kosztować
ochrona Twojej sieci?

Wpisz urządzenia, które chcesz objąć usługą. Zobaczysz orientacyjny abonament, sposób obliczenia i zestawienie do zapytania.

Stawki i sposób liczenia

Przyjmujemy większą z kwot: minimum pakietu albo suma kosztów urządzeń. Minimum nie jest doliczane drugi raz i nie oznacza limitu urządzeń. Wszystkie kwoty poniżej: PLN netto miesięcznie za urządzenie.

Orientacyjne stawki DATPOL do planowania budżetu
KategoriaStartBusiness
Serwery fizyczne / VM217,50326,25
Komputery i laptopy50,7587,00
Routery, firewalle i bramy VPN87,00130,50
Switche / przełączniki50,7572,50
Pozostałe urządzenia IT / IoT29,0043,50
Urządzenia OT / automatyka108,75159,50

Minimum Start: 868,55 PLN netto/mies.; Business: 1 593,55 PLN netto/mies. Enterprise: wycena indywidualna. Nie licz tego samego urządzenia w dwóch kategoriach — np. serwera VPN także jako osobnego routera.

To wstępna estymacja budżetu, nie wiążąca oferta. Model stawek opracowaliśmy w oparciu o przegląd rynku i wagę poszczególnych urządzeń. Ostateczny koszt zależy od integracji, lokalizacji, ilości logów, zakresu pentestów i uzgodnionego SLA. OT, nietypowe urządzenia i instalacje krytyczne wymagają indywidualnego potwierdzenia metod i ceny.

DATPOL SHIELD

Różne organizacje.
Wspólna potrzeba kontroli.

Biura rachunkowe

Dane finansowe, dostęp do systemów i phishing. Widoczność logowań oraz priorytety ochrony informacji.

Małe i średnie firmy

Rozproszone konta, laptopy i usługi. Jeden uzgodniony zakres ochrony i czytelne rekomendacje.

Szkoły i placówki oświatowe

Wiele grup użytkowników i urządzeń. Nadzór nad istotnymi zdarzeniami i dostępem.

Urzędy i samorządy

Systemy obsługi mieszkańców i dane jednostki. Raportowanie ryzyk oraz ustalone ścieżki reakcji.

Zakłady produkcyjne

Zależności IT/OT i ciągłość procesu. Monitoring dobrany do instalacji i jej ograniczeń.

Firmy wielooddziałowe

Oddziały, różne łącza i dostawcy. Wspólny obraz zdarzeń z uzgodnionych lokalizacji.

PRZEJRZYSTE ZASADY WSPÓŁPRACY

Najpierw uzgodnienia.
Potem mierzalna usługa.

Zaufanie budujemy jawnym zakresem i sprawdzalnymi rezultatami. Parametry zależne od środowiska potwierdzamy w ofercie i podczas odbioru.

Co działa automatycznie 24/7?

Odbiór zdarzeń, uzgodnione pomiary dostępności i reguły detekcji. Kontrolujemy także brak danych. Automatyczny monitoring nie oznacza automatycznie całodobowej obsady analityków.

Kiedy reaguje specjalista?

Godziny obsługi, dyżury, kanały zgłoszeń i zastępstwa określamy przed startem. SLA rozróżnia przyjęcie zdarzenia, analizę, powiadomienie, działanie i odtworzenie usługi.

Co można zablokować bez telefonu do klienta?

Tylko wcześniej zatwierdzone scenariusze i zasoby, dla których nadano uprawnienia. Izolacja systemu krytycznego, zmiana sieci lub ingerencja w OT podlegają ustalonym wyjątkom i zgodom.

Gdzie są logi i kto je widzi?

Model lokalny, hybrydowy lub zewnętrzny dobieramy do wymagań. Lokalizację przetwarzania, podwykonawców, retencję, dostęp i eksport zapisujemy w umowie; nie zakładamy jednego miejsca dla wszystkich klientów.

Jak otrzymasz raport i dowody?

Uzgodnionym bezpiecznym kanałem, z zakresem odbiorców i harmonogramem. Pokazany niżej panel jest demonstracją; dostęp do raportów nie zależy od obietnicy nieuruchomionego panelu.

Kto odpowiada za środowisko?

DATPOL realizuje uzgodniony zakres operacyjny. Klient zachowuje właścicielstwo systemów i decyzje o ryzyku; administratorzy i dostawcy aplikacji mają zadania wskazane w macierzy odpowiedzialności.

ZOBACZ, JAK PORZĄDKUJEMY SYGNAŁY

Mniej szumu.
Więcej kontekstu.

Przełącz widoki demonstracji i zobacz przykładowe incydenty, urządzenia oraz raporty. To podgląd koncepcji panelu — nie działający produkcyjny SOC ani dane klientów.

PRZYKŁADOWE DANE · DEMONSTRACJA

FAQ

Dobre pytania.
Jasne odpowiedzi.

Czy obejmujecie tylko komputery?

Nie. Shield obejmuje całe sieci IT i OT w uzgodnionym zakresie: serwery, VPN, routery, switche, Wi-Fi, IoT i inne urządzenia. Po inwentaryzacji dobieramy źródła zdarzeń oraz metody nadzoru. Sterowanie, blokady i aktywne próby wymagają dostępnych integracji i uzgodnionych uprawnień.

Czy wynik kalkulatora jest ostateczną ceną?

To orientacyjny budżet netto w PLN. Wynik opiera się na liczbie urządzeń i jawnych stawkach. Ostateczną wycenę potwierdzamy po analizie infrastruktury, integracji, zakresu pentestów i SLA. OT oraz Enterprise wymagają indywidualnego uzgodnienia.

Czy pentesty są w ramach Shield?

Tak. Wykonujemy pentest całej sieci objętej usługą podczas audytu początkowego, a następnie cyklicznie. Zakres, metody, terminy i weryfikację poprawek ustalamy w umowie. Wyniki zawierają priorytety, dowody oraz zalecenia naprawcze.

Czy Shield gwarantuje brak incydentów?

Nie. Usługa pomaga wykrywać zagrożenia, ograniczać ryzyko i organizować reakcję. Żadne zabezpieczenie nie eliminuje wszystkich zagrożeń.

Co oznacza monitoring 24/7?

Automatyczne zbieranie zdarzeń i reguły detekcji pracują całodobowo. Godziny obsługi przez specjalistów, eskalację oraz czasy reakcji określa umowa i SLA.

Czy muszę wymienić obecną infrastrukturę?

Nie zakładamy tego z góry. Sprawdzamy dostępne integracje, aktualność urządzeń i jakość danych. Wskażemy, gdzie wystarczy konfiguracja, a gdzie potrzebna jest modernizacja.

Czy możecie automatycznie blokować zagrożenia?

Tak, w zakresie wcześniej zatwierdzonych scenariuszy i dostępnych integracji. Uprawnienia, wyłączenia i sposób wycofania zmian ustalamy przed uruchomieniem.

Czy obejmujecie systemy OT?

Zakres Enterprise może objąć uzgodnione IT/OT/IoT. Metody dobieramy do instalacji; działania wpływające na proces wymagają osobnych ustaleń i dopuszczenia.

Czy usługa zapewnia zgodność z NIS2 lub ISO 27001?

Shield może dostarczać dane i raporty wspierające zarządzanie ryzykiem. Spełnienie obowiązków organizacji wymaga odrębnej oceny; usługa nie stanowi certyfikacji ani gwarancji zgodności.

Czy panel klienta jest już dostępny?

Na tej stronie działa oznaczona demonstracja. Produkcyjny panel klienta jest przewidziany do przyszłej integracji. Nie udostępniamy fikcyjnego logowania.

Czym różnią się SOC i NOC?

SOC analizuje zagrożenia i prowadzi incydenty bezpieczeństwa. NOC obserwuje dostępność oraz kondycję infrastruktury. Wspólny kontekst pomaga odróżnić awarię od skutków ataku i skoordynować reakcję.

Co otrzymuje dodatkowo JST?

Wspólny fundament ochrony rozszerzamy o uzgodnione wsparcie dokumentacji, odpowiedzialności, retencji logów, współpracy z CSIRT i odbioru zamówienia. Zakres zależy od statusu jednostki i jej wymagań; osobna oferta dla JST opisuje go dokładniej.

Czy mogę zamówić retencję logów na 24 miesiące?

Projektujemy i wyceniamy warianty 24 miesięcy i dłuższe. Potwierdzamy źródła, wolumen, pojemność, okres szybkiego wyszukiwania, model archiwum i eksport. Nie jest to domyślny parametr każdego pakietu.

Czy zgłaszacie incydent do CSIRT automatycznie?

Nie deklarujemy automatycznego zgłoszenia. Przygotowujemy uzgodniony materiał techniczny, oś czasu i dowody oraz wspieramy uprawnioną osobę. Właściwy adresat, terminy i umocowanie wymagają oceny konkretnej sytuacji.

ZACZNIJMY OD TWOJEGO ŚRODOWISKA

Zacznijmy od
Twojej organizacji.

Nie potrzebujesz gotowej specyfikacji. Podaj przybliżoną skalę, lokalizacje i najważniejsze usługi. Ustalimy punkt wyjścia, potrzebne integracje oraz dane do wyceny. Nie przesyłaj haseł, kluczy ani poufnych logów.

datpol@datpol.com +48 55 621 29 29

Formularz służy do rozmowy o ofercie. Pilny incydent zgłoś przez uzgodniony kanał wsparcia.

DATPOL SHIELD

Panel klienta — w przygotowaniu

Produkcja panelu będzie udostępniana po uruchomieniu integracji. Teraz możesz obejrzeć oznaczoną demonstrację lub porozmawiać z DATPOL o usłudze.

Zobacz demonstrację